مجموعۀسلام کلاس اولی ها

 

 1. مجموعۀ سلام کلاس اولی ها چیست؟
 2. این مجموعه چه کمکی به خواندن و یادگیری دانش آموزان کلاس اول می‌کند؟
 3. مجموعه سلام کلاس اولی‌ها چه ویژگی‌هایی دارد؟
 4. مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها چند جلد است؟
 5. برای شروع بهتر است از کدام مجموعه استفاده کنیم؟
 6. سایر کتاب‌های این مجموعه را چه زمانی استفاده کنیم؟
 7. مطالب مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها به صورت داستان است یا کتاب کار؟
 8. ویژگی‌های منحصر به فرد مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها (مرحلۀ مقدماتی)چیست؟
 9. هر کتاب از مجموعۀ سلام کلاس اولی ها(20 جلدی) چند صفحه و چه ویژگی هایی دارد؟
 10. آیا داستان های کتاب اِعراب گذاری(حرکت ـَـِـُ ) دارند ؟
 11. آیا مجموعه سلام کلاس اولی‌ها برای کودکان دارای اختلال خواندن مناسب است؟
 12. روش علمی و صحیح استفاده از مجموعه سلام کلاس اولی‌ها چگونه است؟
 13. چگونه عادت به مطالعه و انگیزۀ خواندن را در کودک خود تقویت کنم؟
 14. کودک من علاقه ای به خواندن ندارد و کتاب ها را نمی خواند. چه راهی پیشنهاد می کنید؟
 15. ویژگی‌های مجموعۀ آسان بخوانیم (مرحلۀ تکمیلی) چیست؟
 16. ویژگی‌های مجموعۀ راحت بخوانید (مرحلۀ پیشرفته) چیست؟
 17. این مجموعه از چه زمانی چاپ شده است ؟
 18. آیا این مجموعه برای کودکانی که در خارج کشور می خواهند زبان فارسی یاد بگیرند مناسب است؟
 19. اگر کودک مهارت خوبی در خواندن داشته باشد آیا می شود مجموعۀ تکمیلی یا پیشرفته را تهیه کنم؟
 20. آیا می توانم فقط تعدادی از کتاب های این مجموعه را تهیه کنم؟
 21. 5 جلد اول مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟
 22. 5 جلد دوم مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟
 23. 5 جلد سوم مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟
 24. 5 جلد چهارم مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟
 25. کودک من در پیش دبستانی حروف الفبا را یادگرفته است آیا مجموعۀ سلام کلاس اولی ها برایش خوب است؟
 26. چگونه می توانم این مجموعه را تهیه کنم؟
 27. پس از سفارش و پرداخت،‌چه زمانی محصول را دریافت می کنم؟
 28. هزینۀ ارسال چقدر خواهد بود؟
 29. چقدر طول می کشد تا محصول به دستم برسد؟
 30. چطور مطمئن باشم محصول به دستم می رسد؟
 31. آیا مجموعه های خریداری شده از لحاظ کیفیت و محتوا تضمینی دارند؟ 

 

 

 1. مجموعۀ سلام کلاس اولی ها چیست؟

مجموعه کتاب‌هاي سلام کلاس اولي‌ها براي دانش‌آموزان کلاس اول دبستان و کودکان داراي اختلال خواندن تهيه شده است.

وقتي دانش‌آموزان کلاس اول دبستان به مدرسه مي‌روند پس از يادگيري چند حرف از حروف الفباي فارسي، نياز به کتاب‌هايي دارند که بتوانند در قالب کلمه و جملات کوتاه، متن هاي ساده را بخوانند و از همان ابتداي آموزش، توانايي و مهارت‌هاي خواندن شان را به نمايش بگذارند. اين مجموعه در سه سطح مقدماتي، تکميلي و پيشرفته براي دانش‌آموزان کلاس اول و همچنين ساير دانش‌آموزاني که با مشکل خواندن روبرو هستند آماده شده است.

 1. این مجموعه چه کمکی به خواندن و یادگیری دانش آموزان کلاس اول می‌کند؟

دانش‌آموزان کلاس اول پس از یک یا دوماه چند حرف از حروف الفبای فارسی را یاد می گیرند و می توانند کلمات ساده را بخوانند و بسیار علاقه‌مند و مشتاق هستند تا مهارت‌های خواندن خود را به نمایش بگذارند اما کتاب‌های مناسب و ساده ای در این زمینه وجود ندارد. مجموعه سلام کلاس اولی‌ها بر اساس روش‌های علمی و ساده،‌ با استفاده از حروف محدود، کمک می‌کند تا کودک بتواند با اعتماد به نفس و علاقه مهارت خواندن خود را به نمایش بگذارد و از این توانایی لذت ببرد.

 1. مجموعه سلام کلاس اولی‌ها چه ویژگی‌هایی دارد؟

دانش آموزان کلاس اول دبستان فقط با يادگيري چند حرف از حروف الفباي فارسي در ابتداي سال تحصيلي، مي توانند چند کتاب ساده و جذاب را که فقط با همان حروف نوشته شده است بخوانند. کتاب هاي اول این مجموعه با قلم درشت (فونت بزرگ) نوشته شده اند و همه ي کلمات علامت گذاري دارند. جمله هاي کتاب از چهار تا شش  کلمه تشکيل شده است و در هر صفحه فقط يک يا چند جمله وجود دارد. کودک با تعداد هفت يا هشت حرف که در آغاز مدرسه ياد گرفته است، مي تواند به راحتي پنج کتاب اول اين مجموعه را بخواند. اين مسئله نکته ي بسيار مهمي در افزايش اعتمادبه نفس اين کودکان محسوب مي شود. هر کتاب داراي يک موضوع و داستان جالب است که دانش آموز مي تواند آن را به راحتي بخواند، جمله ها را درک کند و پيام داستان را متوجه شود. کلمات استفاده شده در کتاب ها متناسب با خزانه ي لغات کودکان هفت ساله انتخاب شده است و برخي از کلمات جديد به منظور پرسشگري کودک آورده شده است.(یعنی کودک کلمه را می خواند و معنای آن را از والدین سوال می کند) دانش آموزان کلاس اول با يادگرفتن تعدادي از حروف الفباي جديد مي توانند تعداد ديگري از کتاب هاي مجموعه ي مقدماتي را بخوانند و به همين ترتيب مي توانند تا پايان سال تحصيلي تمامي 20 جلد کتاب هاي دوره مقدماتي را استفاده کنند.

 1. مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها چند جلد است؟

مجموعۀ کامل سلام کلاس اولی‌ها 38 جلد است. شامل مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها، آسان بخوانیم، راحت بخوانید و شعرهای الفبا می‌باشد.

 1. برای شروع بهتر است از کدام مجموعه استفاده کنیم؟

پس از گذشت یک یا دو ماه از شروع سال تحصیلی، دانش‌آموزان کلاس اول با تعدادی از حروف الفبای فارسی حدود پنج تا هشت حرف آشنا می‌شوند. بنا بر این دانش‌آموزان کلاس اول می‌توانند از اواخر آبان یا اوایل آذرماه 5 جلد اول این مجموعه را به راحتی بخوانند. پس از گذشت یک ماه دیگر، حدوداً اواخر آذر و اواسط دی ماه با یادگیری حروف جدیدتر، دانش‌آموزان می‌توانند از جلد ششم تا دهم این مجموعه استفاده کنند. به‌مرور که دانش‌آموز حروف بیشتری را یاد می‌گیرد می‌تواند داستان‌های جلد یازده تا بیستم را به راحتی بخواند. به طور معمول دانش‌آموزان کلاس اول کلیۀ حروف الفبای فارسی را تا انتهای اسفندماه یا اواخر فروردین فرامی‌گیرند. بنابراین مجموعه بیست جلدی سلام کلاس اولی‌ها را می‌توانند به راحتی استفاده کنند.

 1. سایر کتاب‌های این مجموعه را چه زمانی استفاده کنیم؟

پس از اینکه دانش‌آموزان کلاس اول دبستان کلیه حروف الفبا را یاد گرفتند و از مجموعه بیست جلدی سلام کلاس اولی‌ها (دوره مقدماتی) استفاده کردند، می‌توانند جهت افزایش مهارت روان‌خوانی، از مجموعۀ آسان بخوانیم استفاده کنند. این مجموعه چهار جلد دارد و صرفاً جهت روان‌خوانی دانش‌آموزان کلاس اول تهیه شده است. داستان‌های این مجموعه طولانی تر و با  تعداد کلمات بیشتری نوشته شده است. مجموعه آسان بخوانیم مناسب ماه‌های پایانی کلاس اول (اردیبهشت و خرداد) است.

است پس از اینکه کودک مهارت‌های مقدماتی و تکمیلی خواندن را کسب کرد و توانست نسبتاً راحت و روان متن‌های ساده را بخواند، وارد مرحله پیشرفته خواندن می‌شود. در این زمان می‌تواند به از مجموعه ده جلدی راحت بخوانید استفاده کند. هر کتاب از این مجموعه دارای یک داستان مستقل و طولانی می‌باشد که باعث می‌شود کودک علاوه بر خواندن،‌ بتواند مهارت درک مطلب و فهم کلی مطالب یک داستان را کسب کند. بهترین زمان برای استفاده از مجموعۀ راحت بخوانید، دورۀ تابستان است یعنی زمانی که کودک، کلاس اول را به پایان رسانده و می‌خواهد وارد کلاس دوم شود.

مجموعه چهار جلدی شعرهای الفبا را می‌توانید به جهت آشنایی کودک با صدا و شکل حروف الفبای فارسی از همان ماه های اول ورود به مدرسه با کودک کار کنید و برای او بخوانید. اما معمولاً دانش‌آموزان کلاس اول دبستان پس از پایان سال اول می‌توانند خودشان این شعرهای ساده را بخوانند و تمرین‌های آن را انجام دهند.

 

 1. مطالب مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها به صورت داستان است یا کتاب کار؟

به‌جهت علاقه‌مندی کودکان به مطالعه، محتوای همۀ کتاب‌ها به صورت داستان‌های جذاب و متنوع تهیه شده است. علاوه بر داستان‌های ساده در انتهای ده جلد اول این مجموعه، بازی هایی با حروف و کلمات گنجانده شده است که برای کودکان تنوع و جذابیت بیشتری ایجاد کند.

 1. ویژگی‌های منحصر به فرد مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها (مرحلۀ مقدماتی) چیست؟

نوشته هاي کتاب با قلم (فونت) بسيار درشت آغاز مي شود. جمله ها داراي چند کلمه و کوتاه هستند و در هر صفحه يک يا دو جمله آورده شده است. به تدريج و با روند يادگيري حروف و لغات بيشتر، قلم (فونت) نوشته ها کوچکتر مي شوند تا به تدريج کودک بتواند نوشته هاي معمولي کتاب ها را با قلم معمولي بخواند. همچنين تعداد کلمات استفاده شده در هر جمله افزايش پيدا مي کند و تعداد جمله هايي که در هر صفحه به کار مي رود بيشتر مي شود. در کتاب هاي اول اين مجموعه، داستان ها حداکثر از 15 تا 20 جمله و تعداد 100 تا 120 لغت تشکيل شده اند. به تدريج تعداد کلمات هر کتاب افزايش مي يابد و به تعداد 600 تا 900 کلمه در هر کتاب مي رسد. اين روند افزايشي علاوه بر آشنايي با کلمات جديد، مهارت خواندن و روان خواني کودکان را افزايش مي دهد. کتاب هاي اول اين مجموعه به دليل کوتاه بودن و سادگي داستان ها، به سرعت خوانده مي شوند و احساس موفقيت آميز پيشرفت را به کودک منتقل مي کنند و در افزايش اعتماد به نفس آن ها در يادگيري مطالب جديد تاثير مثبت دارند.

 

 1. هر کتاب از مجموعۀ سلام کلاس اولی ها( 20 جلدی) چند صفحه و چه ویژگی هایی دارد؟

کتاب های این مجموعه دارای 16 یا 24 صفحه و به صورت رنگی هستند. برخی از جلد های 1 تا 10 از این مجموعه، علاوه بر داستان های ساده داری بازی با حروف و کلمات (در انتهای کتاب)‌ هستند.

 

 1. آیا داستان های کتاب اِعراب گذاری( حرکت ـَـِـُ ) دارند ؟

تمامی داستان‌های مجموعۀ بیست جلدی سلام کلاس اولی‌ها حرکت گذاری شده‌اند. در کتاب‌های ابتدای این مجموعه علاوه بر استفاده از فونت های درشت،‌ همة کلمات حرکت گذاری شده‌اند. به تدریج و با پیشرفت بیشتر کودک، در مجموعۀ آسان بخوانیم، فونت داستان ها کوچک تر شده و حرکت گذاری برخی از کلماتِ آشنا،‌ حذف شده است تا کودک به تدریج مهارت خواندن کلماتِ بدون حرکت را فرا بگیرد. در مجموعۀ پیشرفتۀ راحت بخوانید، حرکت گذاری کلمات به طور کامل حذف شده است و کودک باید بر اساس یادگیری‌های پیشین و تجربیات قبلی خود کلمات را بخواند و داستان را دنبال کند.

 

 1. آیا مجموعه سلام کلاس اولی‌ها برای کودکان دارای اختلال خواندن مناسب است؟

این مجموعه علاوه بر سیستم آموزشی هدفمند، به طور ویژه برای کودکانی که دارای اختلال خواندن هستند تهیه شده است. کودکانی که دارای اختلال خواندن هستند و به طور معمول در کلاس اول یا دوم هنوز نمی‌توانند به راحتی کلمات و جمله‌ها را بخوانند می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند. این کودکان علاوه بر راه کارهای درمانی که توسط درمانگر و متخصصان اختلال‌های یادگیری ارائه می شود،‌ می‌توانند از مجموعۀ سلام کلاس اولی‌ها که مهارت خواندنِ آن‌ها را گام به گام پیش می برد و باعث افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها می‌شود استفاده کنند.

 1. روش علمی و صحیح استفاده از مجموعه سلام کلاس اولی‌ها چگونه است؟

در شروع استفاده از این مجموعه، کتاب شماره یک را در اختیار کودک قرار دهید و توجه کودک را به جلد کتاب جلب کنید و از او سؤال کنید اسم این داستان چیست؟ پس از اینکه کودک اسم کتاب را برای شما خواند،‌ او را تشویق کنید تا داستان را برای شما بخواند. در ابتدا هر بار که یک کلمه را به درستی می‌خواند او را تشویق کنید و هنگامی که یک جمله را به طور کامل خواند با استفاده از تشویق کلامی (گفتن آفرین، احسنت، بارک‌الله و …) و یا تشویق لمسی(‌دست کشیدن روی سر و بدن کودک) خوشحالی خود را از موفقیت او نشان دهید. سپس او را تشویق کنید تا کلمه یا جمله‌های بعدی را بخواند.

وقتی کودک توانست یک داستان را با تلاش و کوشش به پایان برساند او را بسیار تشویق کنید و به او یادآوری کنید که خودش توانسته است به تنهایی یک کتاب را به طور کامل بخواند و این اولین کتابی است که او خودش به تنهایی می‌تواند آن را بخواند. پس از خواندن یک کتاب، کودک را تشویق کنید تا در زمان‌های دیگر آن کتاب را برای سایر افراد خانواده،‌ پدربزرگ و مادربزرگ، عمو یا خاله و سایرین بخواند و آن ها نیز کودک را تشویق کنند.

صدای کودک یا فیلم او را هنگام خواندن با موبایل ضبط کنید و با هم ببینید و او را تشویق کنید. در هر موقعیتی کودک را تشویق کنید تا کتاب هایشان را جلوی دیگران و با صدای بلند برای آن‌ها بخواند و به دیگران یادآوری کنید که پس از خواندن کودک را تشویق کنند.

 

 1. چگونه عادت به مطالعه و انگیزۀ خواندن را در کودک خود تقویت کنم؟

از آنجایی که کودکان کلاس اول دبستان در مرحله ای به‌سرمی‌برند که نمی‌توانند پیشرفت گام به گام خود را به صورت ذهنی درک کنند بهتر است به کودک کمک کنیم تا مراحل پیشرفت خود را به صورت دیداری و قابل لمس درک کند. برای این کار روی یک کاغذ یا مقوای سفید یک نردبان دارای 20 پله بکشید. این تصویر را در اتاق کودک یا روی در یخچال یا جایی که هر روز کودک آن را می بیند و جلوی چشم او باشد نصب کنید.

برای کودک توضیح دهید که هر باری که یک کتاب را به صورت کامل و روان بخواند می‌تواند یک پله از این نردبان را رنگ بزند. بنابراین هر بار که کودک یکی از کتاب‌هایش را به طور کامل و صحیح خواند او را تشویق کنید و از او بخواهید که یکی از پله‌های این نردبان را رنگ بزند. به‌این‌ترتیب کودک مراحل پیشرفت خود را می‌بیند و تلاش می‌کند کتاب‌های بیشتری را بخواند و از نردبان بالا برود.

برای کودکانی که با سختی و دشواری زیاد کتاب‌ها را می‌خوانند و یا علاقه‌ای به خواندن نشان نمی‌دهند می‌توانید یک جایزه در نظر بگیرید. مثلاً بالای پلۀ بیستم علامت یک کادو یا اسباب‌بازی مورد علاقه کودک را بکشید و به او بگویید هر وقت توانستی همۀ کتاب‌هایت را به درستی بخوانی و تا پلة آخر نردبان بالا بروی می‌توانی آن جایزه را به دست آوری. این کار علاوه بر تشویق کودک به او یاد می‌دهد که برای به دست آوردن چیزی باید تلاش مورد نیاز و مربوط به آن را انجام دهد.

 

 1. کودک من علاقه ای به خواندن ندارد و کتاب ها را نمی خواند. چه راهی پیشنهاد می کنید؟

کودکان وقتی از آن ها می خواهید عملی را انجام دهند آن را به عنوان وظیفه و کار تحمیلی تلقی می کنند. اما بازی کردن برای آن ها یک سرگرمی و فعالیت شادی آور محسوب می شود. بنابر این همواره سعی کنید مواد و محتوای آموزشی را در قالب بازی به کودک منتقل کنید.

هنگام خواندن کتاب ها علاوه بر استفاده از نردبان موفقیت که در سوالات قبل توضیح دادیم به کودک بگویید می خواهیم یک بازی انجام دهیم. برای تنوع هنگام خواندن داستان ها هر بار یکی از بازی های زیر را انجام دهید.

 • از کودک بخواهید یک کلمه را او بخواند و یک کلمه را شما بخوانید و به همین صورت خواندن را ادامه دهید.
 • از کودک بخواهید دو کلمه را او بخواند و دو کلمه را شما بخوانید و به همین صورت خواندن را ادامه دهید.
 • می توانید از کودک بخواهید سه کلمه را بخواند و سپس شما یک کلمه را بخوانید. یا یک جمله را شما و یک جمله را کودک بخواند.
 • به همراه کودک سعی کنید با تقلید صداهای مختلف و تغییر تُنِ صدا،‌ داستان را بخوانید.
 • یک صفحه از کتاب را بخوانید بعد آن را به صورت یک بازی اجرا کنید و یا حرکات افراد و حیوانات را تقلید کنید و نشان دهید.
 • بخشی از کتاب را بخوانید و به کودک بگویید دقت کن من کدام کلمه را اشتباه می گویم و در حالی که کودک با چشم مطالب کتاب را دنبال می کند یک کلمه را حذف کنید یا اشتباه بگویید تا کودک آن را پیدا کند.
 • کلمات هر جمله را برعکس( از آخر به اول) بخوانید یا از کودک بخواهید بخواند.
 • کودک را تشویق کنید تا داستان را با صدای خیلی آرام(نجوا گونه) بخواند.
 • به جای اینکه مستقیم به سراغ متن کتاب بروید بر اساس تصاویر، کنجکاوی کودک را تحریک کنید و مثلاً بگویید این آقا که از گرما روی زمین افتاده است یا آب نخورده یا زیاد غذا خورده و …( در مورد تصاویر کتاب صحبت کنید) بعد از کودک بخواهید متن را بخواند تا ببینید چه اتفاقی افتاده است.
 • یک کلمه بگویید و از کودک بخواهید آن را در بین مطالب یک یا چند صفحه پیدا کند و نشان دهد.
 1. ویژگی‌های مجموعۀ آسان بخوانیم (مرحلۀ تکمیلی) چیست؟

مجموعه آسان بخوانیم،‌ برای دانش‌آموزان کلاس اول دبستان و همچنیم دانش‌آموزان کلاس دوم و سوم دبستان که دارای اختلال خواندن هستند در 4 جلد تهیه شده است. هر جلد از این مجموعه دارای 44 صفحه و 5 داستان کامل است. هر داستان  حدوداً 700 تا 1000 کلمه دارد. برخی از کلمات جدید یا دشوار در این داستان ها حرکت گذاری شده اند اما به طور کلی سعی شده است کلمات آشنا برای کودک بدون حرکت گذاری آورده شوند. به‌طورکلی در این مجموعۀ چهار جلدی تعداد بیست داستان آورده شده است. دو جلد اول اين مجموعه فقط با 14 حرف از حروف الفباي فارسي نوشته شده است و دانش آموزان کلاس اول در اواخر آذر یا دی ماه می توانند آن ها را بخوانند. دو جلد آخر اين مجموعه با کليۀ حروف الفباي فارسي نوشته شده است و داستان هاي طولاني تري دارد.

مجموعه آسان بخوانيم، منبع مناسبي براي دانش آموزاني است که مهارت هاي مقدماتي کلمه خواني و جمله خواني را پشت سر گذاشته اند و نيازمند متن هاي طولاني جهت روان خواني و درک مطلب هستند.

قلم استفاده شده در کتاب نسبت به کتاب هاي قبل کوچکتر شده است و به تدريج کودک را با خواندن متن هاي کتاب هاي عمومي آشنا مي‌کند.

لغات و کلمات جديد بسياري به جهت افزايش خزانه ي لغات دانش آموزان کلاس اول در اين مجموعه به کار رفته است و داستان هاي آن با محتواي آموزشي، اخلاقي و اجتماعي همراه هستند.

 

 1. ویژگی‌های مجموعۀ راحت بخوانید (مرحلۀ پیشرفته) چیست؟

مجموعۀ راحت بخوانید در 10 جلد برای مرحلۀ پیشرفته خواندن کلاس اولی ها تهیه شده است. هر کتاب 24 صفحه دارد و یک داستان مستقل را دنبال می کند. دانش آموزان پس از کسب مهارت خواندن و روان خواني، بايد بتوانند يک داستان را به طور کامل بخوانند و با کنار هم گذاشتن حلقه هاي داستان، زنجيره ي اتفاقات آن را پيگيري کنند، به خاطر بسپارند و به يک نتيجه گيري برسند.

در مجموعه ي راحت بخوانيد، هر کتاب شامل يک داستان بلند است که به دانش آموز کمک مي کند تا بتواند متن هاي طولاني و يکپارچه را بخواند و محتوا و پيام آن را درک کند.

قلم (فونت) کتاب شبيه کتاب هاي معمولي است. حرکت گذاري کلمات در اين مجموعه وجود ندارد و کودک با توجه به آموزش هاي قبلي مي‌تواند اين مجموعه را به راحتي بخواند. هدف اصلي اين است که کودک با نوشتار کتاب هاي معمولي آشنا شود و بتواند کتاب هاي مناسب سن خودش را بخواند و محتوا و پيام آن ها را درک کند.

هنگام خواندن متن هاي کوتاه، کودک مي تواند به راحتي پيام داستان را بفهمد، اما در داستان هاي طولاني تر بايد مجموعه اي از رويدادها را کنار هم قرار دهد و در انتها بتواند تقدم و تأخر اتفاقات، موضوع کلي داستان، پيام اصلي داستان و غيره را درک و بازگو کند.

مجموعه ي راحت بخوانيد به کودک کمک مي کند تا بتواند کتاب هاي بالاي هزارکلمه را در يک جلسه بخواند. همچنين بتواند بخشي از کتاب هاي طولاني را بطور سريالي بخواند و اتفاقات آن را به ذهن بسپارد و در جلسات بعد ادامه ي داستان را بخواند و تا پايان به همين روال ادامه دهد.

 

 1. این مجموعه از چه زمانی چاپ شده است ؟

مجموعۀ سلام کلاس اولی ها از سال 1380 منتشر شده است و تا کنون (شهریور 1397) به چاپ بیستم رسیده است.

 

 1. آیا این مجموعه برای کودکانی که در خارج کشور می خواهند زبان فارسی یاد بگیرند مناسب است؟

مجموعۀ مقدماتی سلام کلاس اولی ها (20 جلدی)‌ برای افزایش مهارت های خواندن کودکان ایرانی که در خارج از کشور زبان انگلیسی صحبت می کنند و می خواهند زبان فارسی و خواندن فارسی را بیاموزند مفید است و کمک می کند تا گام به گام مهارت خواندن خود را افزایش دهند.

 

 1. اگر کودک مهارت خوبی در خواندن داشته باشد آیا می شود مجموعۀ تکمیلی یا پیشرفته را تهیه کنم؟

متناسب با مهارت خواندن و توانایی دُرست و روان خوانی کودک، می توانید از هر یک از این مجموعه ها استفاده کنید. اما هدف اصلی در این مجموعه پایه ریزی پله های اعتماد به نفس و عادت به مطالعه در کودکان است. کودکی که 38 جلد کتاب از این مجموعه را خوانده است و آن را روی نردبان پیشرفت علامت زده است معیاری برای کتاب خوانی و تعداد کتاب هایی که خوانده است دارد و می تواند هر ساله به تعداد این کتاب ها بیافزاید.

 

 1. آیا می توانم فقط تعدادی از کتاب های این مجموعه را تهیه کنم؟

بله. می توانید با مراجعه به سایت و فروشگاه اینترنتی www.techoosh.com یا http://ketabekoodak.ir/ کتاب های خود را انتخاب کنید. کتاب ها به صورت تکی فروخته نمی شوند. مثلاً دوره مقدماتی سلام کلاس اولی ها به 4 بخش تقسیم شده است . هر بخش 5 کتاب دارد. شما می توانید هر بار 5 کتاب را با هم سفارش دهید. سفارش کتاب ها به صورت زیر است:

5 جلد اول مجموعه مقدماتی سلام کلاس اولی ها

5 جلد دوم مجموعه مقدماتی سلام کلاس اولی ها

5 جلد سوم مجموعه مقدماتی سلام کلاس اولی ها

5 جلد چهارم مجموعه مقدماتی سلام کلاس اولی ها

4 جلد مجموعۀ تکمیلی آسان بخوانیم

10 جلد مجموعۀ پیشرفتۀ راحت بخوانید

4 جلد شعر های الفبا

شما می توانید هر کدام از موارد بالا را به صورت جداگانه یا با هم در سبد خرید خود قرار دهید.

 1. 5 جلد اول مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟

5 جلد اول این مجموعه با حروف (‌آ – اَ – ب – ت – د – ر – س – م – ن – و(واو) )‌نوشته شده است.

 

 1. 5 جلد دوم مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟

5 جلد دوم این مجموعه با حروف 5 جلد اول به علاوۀ حروف ( اُ – اِ – ی(ای) – پ – ز – ک – و – ی )‌نوشته شده است.

 

 1. 5 جلد سوم مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟

5 جلد سوم این مجموعه با حروف 5 جلد اول و دوم به علاوۀ حروف ( ث – چ – خ – ش – ف – ق – گ – ل – ه )‌نوشته شده است.

 

 1. 5 جلد چهارم مجموعۀ سلام کلاس اولی ها با چه حروفی نوشته شده است؟

5 جلد چهارم این مجموعه با حروف کامل الفبای فارسی نوشته شده است.

 

 1. کودک من در پیش دبستانی حروف الفبا را یادگرفته است آیا مجموعۀ سلام کلاس اولی ها برایش خوب است؟

بله. مجموعۀ 20 جلدی سلام کلاس اولی ها را می تواند استفاده کند.

 

 1. چگونه می توانم این مجموعه را تهیه کنم؟

با مراجعه به سایت و فروشگاه اینترنتی www.techoosh.com یا www.ketabekoodak.ir می توانید محصول خود را انتخاب،‌ سپس آدرس دقیق و اطلاعات خود را به همراه تلفن همراه و ثابت و کدپستی وارد نمایید و پس از ورود به درگاه پرداخت بانک نسبت به واریز وجه اقدام کنید.

می توانید با تلفن های مراکز فروش تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی اعلام فرمایید. پس از دریافت شماره کارت و واریز وجه کتاب و هزینه پستی، کتاب یا مجموعه برای شما ارسال می شود.

 1. پس از سفارش و پرداخت،‌چه زمانی محصول را دریافت می کنم؟

یک روز پس از سفارش و خرید اینترنتی یا تلفنی کلیۀ محصولات و بسته ها،‌ تحویل پست داده می شوند. ( اگر تا ساعت 20 روز شنبه سفارش دهید،‌ محصول شما روز یکشنبه صبح تحویل پست می گردد)

ارسال با پیک ( فقط برای شهر تهران) در همان روز یا زمانی که شما تعیین می کنید انجام می شود.

 1. هزینۀ ارسال چقدر خواهد بود؟

هزینۀ پست محصولات تا 2 کیلو گرم به مبلغ 5000 تومان است. این مبلغ هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی با هزینۀ کتاب جمع شده و به مبلغ سبد خرید شما اضافه می شود.

هزینۀ ارسال با پیک موتوری در تهران با توجه به مسافت متفاوت است. پس از اعلام آدرس دقیق و مشخص شدن محدودۀ آدرس،‌ هزینۀ پیک مشخص شده و با هماهنگی شما و موافقت با مقدار هزینۀ پیک، کتاب ها یا مجموعه برایتان ارسال می گردد.

 1. چقدر طول می کشد تا محصول به دستم برسد؟

برای مرسولات پستی در تهران و شهر های همجوار حدود یک تا دو روز کاری محصول را دریافت می کنید.

مرسولات سایر استان های کشور با توجه به مسافت حدود 2 تا 5 روز کاری تحویل می گردد.

 1. چطور مطمئن باشم محصول به دستم می رسد؟

کلیۀ محصولات با “پست سفارشی”  و کدرهگیری ارسال می گردند. جهت پیگیری مرسوله می توانید کد پیگیری خود را از مسئول فروشگاه و یا رابط کاربری خود دریافت و از طریق سامانۀ رهگیری مرسولات پستی به آدرس http://newtracking.post.ir/ آن را پیگیری نمایید.

مرسولاتی که با پیک موتوری یا آژانس (فقط شهر تهران) ارسال می شوند،‌ با هماهنگی کامل طرفین صورت گرفته و سپس ارسال می‌شوند.

 1. آیا مجموعه های خریداری شده از لحاظ کیفیت و محتوا تضمینی دارند؟

کلیۀ مجموعه های خریداری شده از سایت تِک هوش و کتاب کودک دارای گارانتی کیفیت هستند. والدین گرامی در صورت عدم رضایت از محصول یا محتوای آن می توانند محصول را ( فقط به فروشگاه مرکزی) مرجوع و هزینۀ  پرداختی خود را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که محصول نباید مخدوش و خراب شده باشد یا کودک بخشی از آن را رنگ یا خط خطی و کثیف کرده باشد. ضمناً استرداد محصول باید حداکثر یک هفته پس از خرید و زمان واریز وجه صورت گیرد و بدون کم و کاست به فروشنده بازگردانده شود. هزینۀ پستی اولیه مسترد نمی گردد و فقط قیمت خود محصول بازپرداخت می شود. همچنین برای کتاب هایی که خارج از مجموعه و پَک ( جعبه یا بسته) باشند و یا به صورت تکی خریداری شده باشند این قانون صدق نمی کند و وجهی مسترد نمی شود.